Titulní obrázek


Facelift modelu Jeep Grand Cherokee

Facelift modelu Jeep Grand Cherokee na sebe nenechal dlouho čekat. Automobilka jej představila nedávno. Těšit se můžeme na luxus a lepší technické vlastnosti.

Jeep Grand Cherokee je ve své aktuální generaci známý pod označením WK2. Poprvé se v showroomech objevil v roce 2011. Hlavním vnějším znakem nového Jeepu Grand Cherokee jsou světla vybavená LED pro denní svícení. Diody najdeme i na zádi. To autu dodalo nový a luxusnější výraz.

Jeep dostal zcela nový volant se třemi rameny a tlačítky pro ovládání multimédií. Palubní desku může zdobit dřevo, kůže nebo chrom. Novinkou je i velká obrazovka s uhlopříčkou 8 palců, přes kterou se dotykově ovládá multimediální systém s navigací u Jeepu zvaný UConnect. Modelový ročník 2014 má novou automatickou převodovku dostupnou pro všechny motorové varianty. Jde o osmistupňové soustrojí, které se ovládá pomocí páky na středovém tunelu.

Pod kapotou se objeví čtveřice motorů. Dokonce i na americkém trhu se bude prodávat naftový šestiválec EcoDiesel s objemem 3,0 litru. Motor dosahuje výkonu 240 koní. Pro zákazníky zůstanou na výběr zážehové jednotky Pentastar V6 s objemem 3,6 litru a V8 s objemem 5,7 litru. Ekology potěší tlačítko Eco - osmiválec totiž umí vypnout polovinu válců. Facelift nezapomněl ani na rychlou verzi SRT. Ta dostane pod kapotu osmiválec Hemi s objemem 6,4 litru. Motor disponuje 470 koňmi. Nová převodovka má pomoci i k lepšímu času zrychlení z nuly na 100 km.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Jeep Grand Cherokee bude možné objednat i s pohonem pouze jedné nápravy, nejrozšířenější ale budou verze 4x4. Ty dostanou systém Selec-Terrain, na kterém se dá nastavovat režim jízdy pro určité povrchy. Určitě také pomůže asistent pro sjíždění kopců s nastavitelnou rychlostí.