Titulní obrázek


Jeep Grand Cherokee SRT8

Pokud se dobře porozhlédneme po automobilovém trhu, bude nám hned jasné, že je tu velká část sportovních SUV. Ovšem ne tak docela. Klasických nadupaných a robustních SUV s pořádným motorem je pomálu. Situaci nyní přichází zachránit i nový Jeep Grand Cherokee SRT8.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Divize SRT automobilky Chrysler vypustila do světa další produkt SUV Jeep Grand Cherokee SRT8 a nutno říci, že je to další výsměch ekologismu, downsizingu a vůbec všemu, co hází klacky pod nohy autům pro radost.

Jeep Grand Cherokee si asi nedělá stejné ambice jako třeba BMW X5 M nebo Porsche Cayenne Turbo S. Pod kapotou tohoto Jeepu pracuje osmiválec HEMI o objemu 6,4 litru, který přes pětistupňový automat posílá na všechna kola výkon 468 koní a točivý moment 624 Nm. Podle tabulek je tak Jeep Grand Cherokee SRT8 nejrychlejším a nejvýkonnějším sériovým Jeepem, který kdy opustil brány továrny. Stovku totiž umí za rovných pět sekund a rozjede se na 257 km/h.

Vůz splňuje všechny požadavky pořádného SUV. Má totiž pořádný motor. A to plně postačí.