Titulní obrázek


Registr vozidel zvládl velký restart, ovšem i nadále je pomalý

Že by překvapení pro všechny? Vláda totiž spustila o víkendu obří restart systému registru vozidel. Nečekaně obstál. Společnost Telefónica restartovala servery, na kterých běží. Ovšem systém je i nadále pomalý a potýká se s několika problémy.

Byla to rutinní odstávka kvůli posílení zabezpečení serverů. Restart, který byl plánovaný tedy proběhl bez problémů. To potvrdil i vedoucí tiskového odboru ministerstva dopravy Jakub Žižka. "Byla to odstávka rutinního charakteru. Následně se ověřovala funkčnost registru a jeho napojení na všechny systémy, se kterými pracuje," uvedl Žižka.

Odstávka proběhla v sobotu časně ráno mezi jednou a druhou hodinou ranní. Systém je ovšem stále pomalý. Systém registru vozidel brzy ráno nešel. Ministerstvo dopravy sdělilo, že na tom dělají a v půl osmé se opět rozjel. V úředních hodinách byl v provozu.

Nový Centrální registr vozidel spustilo ministerstvo dopravy začátkem července. Od začátku však provázely nový systém problémy. Několikrát zcela zkolaboval, úředníci si stěžují na jeho pomalost. Kvůli problémům s registrem dokonce hrozil premiér ministru dopravy Pavlu Dobešovi odchodem z vlády. Ministerstvo dopravy už registruje desítky žádostí o odškodnění. Začátkem srpna lidé chtěli celkem přes dva miliony korun. Úředníci zatím o žádné podané žádosti o náhradu škody nerozhodli.